محصولات تصادفی

RST_MANAGE_TICKETSآخرین بروز رسانی در فروشگاه RST_MANAGE_TICKETSتنوع کالاهای موجود در فروشگاه RST_MANAGE_TICKETSآمار فروش محصولات فروشگاه RST_MANAGE_TICKETSآمار بازدید از محصولات فروشگاه
[  ] [  ] [  ] [  ]

منوپاد

  تک‌پایه و یا مونوپاد (به انگلیسی: Monopod) وسیله‌ای است که دوربین عکاسی به آن متصل می‌شود و لرزش را تا حدی از بین می‌برد. ساختمان تک‌پایه، همانند ساختمان پایه در سه پایه‌ها، تلسکوپی است و ارتفاع دوربینی را که توسط یک پیچ به سر سه پایه متصل می‌شود نسبت به زمین افزایش یا کاهش می‌دهد. در قسمت سر آن در مدلهای پیشرفته‌تر چندین بخش مفصلی متحرک وجود دارد. یکی از استفاده‌های اصلی تک پایه‌ها، تحمل وزن دوربین و لنز است. این مسئله زمانی کاربرد دارد که قرار باشد مدت عکاسی طولانی شود و نیاز به تغییر دادن دائمی دوربین نیز وجود داشته باشد.  از تک پایه‌ها در عکاسی حیات‌وحش، عکاسی ورزشی، عکاسی از موزه‌ها و هنگامی که چرخش سریع دوربین در جهت افقی برای عکاسی مورد نیاز است، مانند ثبت عکس‌های پنینگ، بیشتر استفاده می‌شود.  به طور کلی می‌توان موارد زیر را به عنوان برتری آنها نسبت به سه پایه‌ها بیان نمود:

  • سبکتر و جابجایی راحت‌تر به نسبت سه پایه‌ها.
  • زودتر و سریع‌تر از سه پایه‌ها باز می‌شوند
  • در مکان‌هایی که استفاده از سه پایه سخت یا غیر ممکن است، می‌توان از آن‌ها استفاده کرد (مانند: زمینهای ناهموار یا میان جمعیت و...)
  • توانایی انعطاف و حرکت دوربین درجهات مختلف را بیشتر فراهم می‌کنند.

  البته برای ثبت عکس‌های با بیشترین کیفیت ممکن، یا عکاسی‌های نیازمند نوردهی بالا (عکاسی در نور کم)، یا برای ثبت عکس‌هایی با نوردهی‌های متفاوت از سوژه‌ای ثابت، بازهم بیشتر عکاسان به سراغ سه پایه‌ها می‌روند ولی لازم به ذکر است که تک پایه‌ها را نیز مانند سه پایه‌ها می‌توان ثابت بر روی زمین قرار داد، که این کار توسط قطعه‌ای جانبی با عنوان ثابت‌کننده انجام می‌شود.

منوپاد

شرکتهای مختلف تولید کننده منوپاد در دنیا وجود دارند که بیشتر آنها شرکتهای چینی هستند، و از معروفترین آنها منوپاد یانتنگ و گاندو هستند. فروشگاه لوازم جانبی موبایل و تبلت میکروایران با توجه به نیاز روز بازار داخلی نسبت به واردات محصولات یانگتنگ و گاندو و همچنین دیگر شرکتها اقدام کرده است.

Copyright Micro Iran

لیست محصولات

فیلتر پیشرفته

قیمت (تومان):
از به

بهترین های لوازم جانبی

15,000تومان
18,150تومان
18,700تومان
مشتریان ما
اخبار داغ

پشتیبانی سفارشات

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید